Ajalugu

Valge Gospel 2015

Valge Gospel 2015 tõi kokku armastatud Eesti artistid: lavale astusid Koit Toome, Ott Lepland, Kaire Vilgats, Tanja Mihhailova, Lauri Pihlap, Nele-Liis Vaiksoo ja Rolf Roosalu ning legendaarne WAF koor.

Valge Gospel toimus 2015. aastal juba 5. korda ning WAF-kool, kust suurejooneline kontsert-show alguse saanud, tähistas 2015. aastal oma 10. sünnipäeva. Sellel puhul oli kontsert juubelihõnguline ning lisaks uutele hittidele tulid taas esitusele lood, mis läbi aegade publiku südameid kõige enam võitnud. Vanade lemmikute hulgkast sai taas kuulda näiteks WAF-koori ning Ott Leplandi esituses lugu “Vana vaksal”, Rolf Roosalu esitas aga taas suurt menu pälvinud loo “O Holy Night”.

Kontserdi muusikaline juht oli Maiken, lavastaja-koreograafid Lauri Pihlap ja Kristin Pukka ning dirigent Anneli Pilpak. Kontserdil kõlasid gospel-, jõulu- ja pop-laulud nii eesti kui inglise keeles. Saku Suurhallis toimunud kontsert-show tehnilised lahendused viis ellu Event Center.


Valge Gospel 2013

Vaid ühel kontserdil 22. detsembril 2013. aastal astusid Saku Suurhallis lisaks WAF koorile solistidena üles Ott Lepland, Tanel Padar, Kaire Vilgats, Hedvig Hanson, Liis Lemsalu, Liisi Koikson, Rolf Roosalu. Koori, soliste ja live-bändi juhatas dirigent Anneli Pilpak.https://web.archive.org/web/20211020055524if_/http://www.youtube.com/embed/hZigfgEsffs

2013. aastal oli lisaks laulukooli WAF meeskonnale kontserdi “Valge Gospel” lavastajaks üle aastate Eestis esimest suurprojekti tegev Jüri Nael, kes töötas tol hetkel Londoni kuninglikus draamakunsti akadeemias (Royal Academy of Dramatic Art) õppejõuna. Jüri meeldejäävaid koreograafiaid mäletab Eesti publik veel etendustest Fame, Les Misérables, Miss Saigon, Cabaret jpt.

Saku Suurhallis toimunud kontsert-show tehnilised lahendused ja lavastaja Jüri Naela fantaasiad viis ellu Event Center.

Valgel Gospelil kuulis 2013. aastal nii klassikalist gospelmuusikat kui ka uues ning huvitavas seades tuntud hitte. Selle kontserdi märksõnadeks olid suurejooneline, energiline ning vaatemänguline muusikaline lavashow.


Valge Gospel 2009

Valge Gospel tõi 2009. aastal juba kolmandat korda sõbrad kokku. 22. detsembril 2009 astus Nokia Kontserdimaja laval üles ETV saatest “Laululahing” ülimenukas 150 – liikmeline WAF – laulukoor koos Eesti tuntud artistidega: Eda–Ines Etti, Uku Suviste, Kaire Vilgats, Maiken, Susan Lilleväli, Lauri Pihlap, Rolf Junior, Bert Pringi, Ott Lepland, Taavi Immato, Marian Saar, Norman Salumäe.

Dirigent Anneli Pilpak. Koori ja soliste saadab live-bänd. Kontserdi kavas oli gospel-, jõulu- ja pop-laule, nii eesti kui inglise keeles.